fbpx
Harika Hobi Sitesi

Fırfır Desenli Patik Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere fırfır desenli patik yapımını paylaşacağım. Tığ ile örülen üç boyutlu bu örnekte şal,bere,atkı gibi yerlerde rahatça kullanılabilir. Ayrıca yine rengarenk örerek kızlar için örülen eteklerin uçlarında ya da kırlentlerin ön yüzlerinde kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ


Yapılışı

Kılçık patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 45 olacak. Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 2 zincir çekip 2. trabzana batalım 2 zincir çekip 2. trabzana batalım.

Bu sırayı bu şekilde bitirelim. Üst sıraya geçince kutucuk yapmaya devam edelim. Bu sırada ilk direğe üsten alarak 3 trbzan yapalım alt hizasınada 3 trabzan yapalım tekrar yan kısmada yine önden alarak 3 trabzan yapalım. Sıradaki direğe üsten alarak 3 trbzan yapalım alt hizasınada 3 trabzan yapalım tekrar yan kısmada yine önden alarak 3 trabzan yapalım.

Sıradaki direğe üsten alarak 3 trbzan yapalım alt hizasınada 3 trabzan yapalım tekrar yan kısmada yine önden alarak 3 trabzan yapalım. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde fırfır desenli patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe