fbpx
Harika Hobi Sitesi

File Patik Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere file patik yapımını anlatacağım.Bu modeli sadece patik olarak değil çanta modellerinizde de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

File patik modeli yapılışı için ilk olarak ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 43 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. 13 zincir çekelim alttan 3 üncü zincire batalım. 3 zincir çekelim 3. trabzana batalım. 13 zincir çekelim alttan 3 üncü zincire batalım. 3 zincir çekelim 3. trabzana batalım. 13 zincir çekelim alttan 3 üncü zincire batalım. 3 zincir çekelim 3. trabzana batalım.

13 zincir çekelim alttan 3 üncü zincire batalım. 3 zincir çekelim 3. trabzana batalım. 13 zincir çekelim alttan 3 üncü zincire batalım. 3 zincir çekelim 3. trabzana batalım. Bu sırayı bu şekilde tekrarlayalım. Üst sıraya geçince daireni içine 3 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekip daireye 3 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip daireye 3 sık iğne yapalım.

1 zincir çekip daireye 3 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip daireye 3 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip daireye 3 sık iğne yapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım. Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.


<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe