fbpx
Harika Hobi Sitesi

En Kolay Patik Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere en kolay patik modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz tek renk olarak da kullanabilirsiniz.

Makas

  • 2 adet patiklik ipi
  • 3.5 numara misinalı veya normal şiş
  • İpleri kesmek için makas
  • Dikiş için iğne

Yapılışı

Şişimize 54 ilmek atalım. 1 sıra pembe iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim. Kalan 14 ilmek şişimizde bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim.

Pembe iple ilmeklerin tamamını örelim. 1 sıra pembe iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim. Kalan 14 ilmek şişimiz de bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim.

Pembe iple ilmeklerin tamamını örelim. 1 sıra pembe iple ters örgü bir diğer adıyla da haroşa örgü örelim. Arka kısmında beyaz ipi bağlayalım ve ilk ilmekle birlikte 40 ilmek beyaz iple ters örelim.

Kalan 14 ilmek şişimizde bekleyip örmeden beyazla geri dönüp ilmekleri ters örelim haraşo ya devam edelim. Pembe iple ilmeklerin tamamını örelim. Beyazla 40 ilmek örelim. Bu şekilde haraşo ya devam edelim.

Sadece beyaz haraşo sırasını saydığımız da 24 diş haraşo olana kadar devam edelim. En son pempeyle sıramızı tamamladıktan sonra arka kısımda ilmekleri kapatalım. Pempe ipimizi iğneyle takalım. İlk burun kısmını dikelim. Orta kısmından 14 beyaz haraşo dişine kadar dikelim. Arka kısmını dikelim. Kenar oyasıyla birlikte patiğimizi bitirelim

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe