En Güzel Patik Modelleri Çeşit Çeşit Örnekleri ile sizlerle

  • 09 Eylül 2016
  • En Güzel Patik Modelleri Çeşit Çeşit Örnekleri ile sizlerle için yorumlar kapalı
  • 92.815 kez görüntülendi.

Kızlar bugün sizlere kültürümüzden güzel bir parça olan örgü patik modelleri resimli galerimizi paylaşıyorum. Türk kültürü zengin ve kıymetli birçok mirası içinde barındıran çok yönlü bir kültürdür ve bu kültürü oluşturan ve Türk kültürü adı altında geçecek olan örneklerden en güzeli kuşkusuz ki en güzel patik modelleridir. Yüzyıllar öncesinden itibaren kültürümüzün bir parçası olan ve halen olmaya devam eden patikler unutulmayan önemli parçalarımızdandır. Bununla birlikte çağdaşlaşma ile birlikte gelen bu modernleşme ile kimi çevrelerce değerini yitirmeye yüz tutsa da,  kimi çevrelerce değerine değer katıp kendini geliştirmiştir.tig-isi-patik-modelleri-3

Patik modelleri ve patik örnekleri en çok Anadolu yöremizde kullanılan ve kız çocuklarının çeyizinden eksik olmayan en önemli parçalardan biridir. Bununla birlikte birçok yapım tekniği olan bu patikler el ve göz nuru ürünlerdendir. Zaman geçtikçe artan ve beğenilen tığ işi tekniği ile tığ işi patik ve tığ işi patik modelleri çokça görmekteyiz.

Özellikle yeni gelinlerin evliliğin ilk zamanlarda genellikle ev içinde ya da misafirliğe gidildiğinde kullanılan bir aksesuar haline gelmiştir patikler. Bununla birlikte bir bebek dünyaya geldiğinde hediye olarak götürülen, uğur getirmesi için araba veya ev alındığında çok küçük boyutlarda yapılıp yeni bir şeyin üzerine ve üstüne asılması gibi yerlerde çokça kullanılmaktadır.

Özellikle bir erkek çocuk dünyaya geldiğinde bin bir çeşit erkek bebek patikleri büyüklerimiz tarafından renk renk, desen desen ve çeşit çeşit hediye edilmektedir. Öyle ki patiklerimiz kültürümüzde hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek olan önemli ve değerli unsurlardan biridir ve uzun süreler olmaya devam edecektir.

En güzel çeşitleri ile el örgüsü patik modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.