Harika Hobi Sitesi

En Güzel Butik Pastalar- Şeker Hamurundan Pasta Örnekleri

Sevgili hobiler takipçileri sizlere bugün en güzel butik pastalar paylaşmak istiyorum. İlk ekmeğin yapılışı ardından değişik malzemeler ile tatlandırılması pastacılık tarihinin başlangıcı olarak kabul edilmekte ve Eski Yunanlılar ve Romalılar dönemine kadar uzanmaktadır. Amerika’nın keşfi şeker ve kakaonun bulunuşu pastacılık tarihi için yeni bir dönüm noktasıdır. Pastacılıkta en önemli üçlüyü Mükemmel Lezzet, Hijyen ve Kalite olarak tarif etmek mümkündür.en güzel butik pastalar

İlk pastacılar birliği Paris’te 1270’de kurulmuştur. 1789 yılında büyük Fransa devrimi ile beraber kraliyet sarayında çalışan pastacılar işlerini kaybedip, Fransa’nın değişik yerlerinde imalathaneler açmışlardır. Pastacılık için ikinci büyük buluş, 18. yüzyılın başlarında Vatel’in buluşu “Krem Şanti” ile olmuş, Fransız pastacı “Caremele” ile pastacılık daha da gelişmiştir.

Günümüzde yapılan pastalar ise 19. yüzyıl Amerika’sında görülmeye başlanmıştır. 20. yüzyılda pasta yapım yöntemlerinde formüllerin geliştirilmesi ve kalitenin arttırılması ön plana çıkmış ve 1920 yılı “Happy Brithday To You” şarkısının meşhur olması ile pastaların üstüne yazılan “Happy Brithday” ifadesinin yakından ilgili olduğu görülmüştür.

Alışılagelmiş pasta modelleri dışında, daha modern olan ve kişiye özel yapılan butik pasta çeşitleri, pastacılığın tasarımsal bir boyutu olduğunu göstermektedir. Son zamanlarda hızla artan Butik Pastacılığı en iyi haute-coutre pasta üretimi olarak tanımlayabiliriz. Butik pasta örnekleri için butik yaş pasta, kalpli butik pasta, çiçekli butik pastalar şeklinde çeşitleri sayma imkânı mevcuttur.

Sizlere hemen şurada gelin pastası yapımı ile alakalı bir video paylaşamak istiyorum.


Fransa’da ve Amerika’da olmak üzere pastacılık sektörünün gelişmesine olanak sağlayan butik pastacılık, kişilerden gelen taleplerle şekillenmektedir. Kişiye özel hazırlanan bu pastalar için en güzel butik pastalar sayfasını incelerseniz yaratıcılığın sınırlarının zorlandığını göreceksiniz. Butik pastalar artık bir yerde mutluluğun ifadesi olarak hazırlanmaktadır. Özellikle yaş günleri için müthiş pastaları sitemizden incelerseniz memnun kalacaksınız.

En güzel butik pastalar resimli galeri olarak sizlerle

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe