fbpx
Harika Hobi Sitesi

Ebru Çiçek Tasarımı Güne Bakan Fıstıklar Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hamarat hanımlar şimdi sizlere ebru çiçek tasarımı güne bakan fıstıklar tığ oyası yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 adet farklı renkler de oya ipi
  • İpinize uygun tığ
  • Makas
  • Tığ

Yapılışı

Ebru çiçek tasarımı güne bakan fıstıklar tığ oyası yapımı i.in ilk olarak yazmamızın etrafını tığ battısı ile çevirelim. 1 zincir çekelim örmcek yapalım 2 defa tığın başını dolayıp 4. tığ battısına girelim önce 1 sonra 2 sonra 2 sonra 2 çekelim.

4 zincir çekelim 1 alalım çıkış yaptığımız noktaya girelim önce 1 sonara 2 sonra 2 de çıkalım. 1 alalım çıkış yaptığımız noktaya girelim önce 1 sonara 2 sonra 2 de çıkalım. Tekrar 1 alalım çıkış yaptığımız noktaya girelim önce 1 sonara 2 sonra 2 de çıkalım. Aynı şekilde 1 alalım çıkış yaptığımız noktaya girelim önce 1 sonara 2 sonra 2 de çıkalım.

1 alalım çıkış yaptığımız noktaya girelim önce 1 sonara 2 sonra 2 de çıkalım. 7 zincir çekelim oyayı çevirelim tepesine batalım 2 zincir çekelim çevirelim başına 1 alalım 2 ve 2 çekelim .Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim. Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim.

Tekrar Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim. Aynı işlemi tekrarlayalım Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim. 5 zincir çekelim son trabzan arasına girelim kapatalım. 5 tane sık iğne yapalım.

6. sabitliyelim. 10 tane zincir çekelim 5 zincir bırakarak ortaya batalım kapatalım. Kalan kısma 5 tane sık iğne yapalım. 6. sabitliyelim 2 zincir çekelim. Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim. Tekrar Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim.

Aynı işlemi tekrarlayalım Başına 2 alalım önce 1 alalım sonra 2 sonra çekelim. Bu şelikde yaprakları ve fıstıkları yapmış olduk daha sıonra da renkli iplerle de çiçeklerimizi yapalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe