fbpx
Harika Hobi Sitesi

Dolgulu Olimpiyat File Dantel Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dolgulu olimpiyat file dantel modelinin yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Dolgulu olimpiyat file dantel modeli yapımı için 50 tane zincir çekelim. Geriye dönüp batalım ve sık iğneyle kilitleyip çevirelim. 2 zincir çekelim atlayıp üçüncüye batalım çevirelim ve dolgudan 12 tane olana kadar batalım.

20 zincir çekelim ve 11. batalım ve kilitleyelim. 2 zincir çekip çevirelim. 12 tane olana kadar dolduralım. 30 zincir çekelim ve 20. ye batalım ve iki zincir çekip çevirelim.

Burayı 12 tane dolduralım. 10 zincir çekip sık iğneyle sabitleyelim. 2 zincir çekelim batıp çevirelim. 12 tane dolgu yapalım. Birinci sırayı 30 zincir 20 zincir şeklinde devam ederek yapalım. 10 zincir çekelim çevirelim ve batıp kilitleyelim.

2 zincir çekelim tepeye kadar burayı dolduralım. Tekrar 20 zincir çekip çevirelim tam ortayı sayıp batalım. 2 zincir çekip yuva yapalım. 10 20 10 şeklinde bu sırayı da devam ettirelim. 20 zincir çekelim ve 11. batalım ve kilitleyelim.

2 zincir çekip çevirelim. 12 tane olana kadar dolduralım. 30 zincir çekelim ve 20. ye batalım ve iki zincir çekip çevirelim. Burayı 12 tane dolduralım. Bu şekilde istediğimiz boyuta getirene kadar örmeye devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe