Dekoratif Hediye Kutusu Yapımı-Hediye Kutusu Nasıl Yapılır?

  • 12 Ocak 2018
  • Dekoratif Hediye Kutusu Yapımı-Hediye Kutusu Nasıl Yapılır? için yorumlar kapalı
  • 344 kez görüntülendi.

Dekoratif hediye dediğimizde yapılabilecek bazı alternatifler bulunur. Sevdikleriniz için dekoratif bir hediye kutusu yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için, videoyu izleyebilirsiniz.

Hediye kutuları, küçük eşyaların ya da şekerlemelerin saklanabildiği ve kullanılabildiği şık tasarımlı el yapımı ürünlerdir. El işi kağıtları yardımı ile oldukça basit bir şekilde yapımı vardır ve dileyen herkes evinde kolaylıkla yapabilir. Özellikle şık süslemeler ile kolaylıkla yapılabilen bu ürünlerde birçok insan dekoratif hediye kutusu yapımını merak etmektedir. Oldukça kolay olan hediye kutusu ile evlerde birçok yerde süsleme amaçlı kullanımlar da gerçekleştirilebilir.

Dekoratif Hediye Kutusu Yapımı İçin Gerekli Olan MalzemelerDekoratif Hediye Kutusu Yapımı

Renkli A4 kağıtları, kalem, makas, bant, çeşitli desenlerdeki yazıcıdan çıkmış kağıtlar gibi oldukça kolay bulunabilen malzemeler ile yapılan hediye kutuları birçok kişinin basit bir şekilde yapabileceği ürünler olmaktadır. İstenilen renklerde spiral dekoratif hediye kutuları elde edebilmek için A4 kağıtlarından 2 adet rengi kendi istediğimiz şekild seçebilmekteyiz.

Dekoratif Hediye Kutusu Yapımı Nasıl Olmaktadır?

İlk adım olarak yazıcıdan çıkmış olan ve çift taraflı başa sahip şemsiye koluna benzeyen A4 kağıtlarını, renkli A4 kağıdına yapıştırmak gereklidir. Bu desenler için toplamda farklı 2 renkten oluşan toplam 10 tane (5’erden iki renk) desen yapılır. Desenler A4 kağıdına konulup çizilir ve bu desen, istenilen renkte çıkarılmış olunur. Desenler uç kısımlarında yer alan çıkıntıları birbirine ters olacak şekilde kıvırmak gerekmektedir. 10 adet desen de bu şekle getirilir.

Kıvrım gösteren uç kısımlar iki farklı renk arka arkaya gelecek şekilde birbirinin içine geçilir. Orta kısım dönen bir top halini alır ve uç kısımlar da birbirine eşit olacak şekilde aralıklı olmalıdır. Daha sonra orta kısım bant ile sağlamlaştırılmalıdır. Bu bant yapıştırma işlemi dış görüntünün iç kısmına yapılmalıdır. Çapraz şekilde bantlanarak sağlamlaştırılan A4 kağıtlarının uç kısımları, yine top şeklini alan kısım gibi tek tek iç içe geçirilir ve ters tarafta da bir top şekli oluşturulur. Spiral şeklini alan bu hediye kutuları ile oldukça kullanışlı bir ürün kazanılmış olunur. Hem süs amaçlı hem de hediye kutusu şeklinde kullanılabilen bu ürün sayesinde bulunduğu yeri dekoratif olarak süslemesi de sağlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.