fbpx
Harika Hobi Sitesi

Dantel Patik Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel patik modeli yapılışı paylaşacağım. Modeli isterseniz renkli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

İpimize beş zincir çekip halka şekli veriyoruz içerisine 13 trabzan yapalım üst sıraya her trabzana iki kez batıyoruz üst sıraya geçince bir tek bir çift batıyoruz üst sırada trabzan sayısı 48 trabzan olana kadar arttıralım.

Daha sonra 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan matalım. 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan batalım. Tekrar 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan matalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya gelince 2 zincir çekelim yuvaya batalım 4 zincir çekelim diğer yuvaya batalım.

Bu şekilde tamamlayalım bu sırayı. 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan matalım. 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan batalım. Tekrar 4 zincir çekelim 3. trabzanın başına başını dolamadan matalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Üst sıraya gelince 2 zincir çekelim yuvaya batalım 4 zincir çekelim diğer yuvaya batalım. Bu şekilde tamamlayalım bu sırayı. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.
<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe