fbpx
Harika Hobi Sitesi

Dantel Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere güzel bir dantel modelini paylaşacağım.

Malzemeler

  • 1 mm tığ
  • Dantel ipi

Yapımı

Dantel motifi yapımı için öncelikle sihirli halka yapalım ve kilitleyelim. 3 zincir çekelim tepeye bir kez sarıp aynı noktaya bir kez daha batıp trabzan yapalım. Aynı noktaya batıp ikili trabzan yapalım. Her bir göze ikili trabzan yapalım.

Toplamda 16 tane trabzan yapalım ve kaydırma yöntemiyle kilitleyelim. 3 zincir çekelim dip kısma batıp bir tarabzan yapalım. Bir kez daha aynı yere batıp üçe tamamlayalım.

3 zincir çekelim önüne batalım ve bir trabzan yapalım. Aynı yere de bir trabzan ve önüne de bir trabzan yapalım. Bu şekilde bur sırayı da tamamlayalım. 3 zincir çekelilm batalım ve 5 trazbzan oluşturalım.

3 zincir çeklim ilkine batalım ve bir kez daha aynı noktaya batıp 5 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım önüne bir kez batıp iki seferde çıkaralım. Bu sırayı da bitirelim. 4 zincir çekelim orta kısma batıp kilitleyelim.

10 zincir çekelim çevirelim ve dip kısmına batıp sık iğneyle kilitleyelim. Tepeye iki saralım ve 20 tane trabzan dolduralım. İki sarıp üç seferde çıkaralım. Bu şekilde 8 çiçek yapalım ve danteli tamamlayalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe