fbpx
Harika Hobi Sitesi

Dansöz Patik Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dansöz patik yapılışı paylaşacağım. Modeli isterseniz siyah renkle de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Dansöz patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 44 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz.Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli. Yan kısımda modeli kurmaya başlıyoruz 8 zincir çekelim

7. trabzanın başına batarak yan yana 8 tane trabzan yapalım. 8 zincir çekelim 7. trabzanın başına batalım trabzan yapmaya devam edelim. Tekrar modeli kurduğumuz kısma gelince bi altta zincir çektiğimiz kısmın üzerine 8 sık iğne yapalım yanyana olan 8 tane trabzana trabzan yapalım. Zincirin üzerine 8 tane sık iğne yapalım.

Tekrar trabzanlara devam edelim. 8 zincir çekelim 7. trabzanın başına batarak yan yana 8 tane trabzan yapalım. 8 zincir çekelim 7. trabzanın başına batalım trabzan yapmaya devam edelim. Tekrar modeli kurduğumuz kısma gelince bi altta zincir çektiğimiz kısmın üzerine 8 sık iğne yapalım yanyana olan 8 tane trabzana trabzan yapalım. Zincirin üzerine 8 tane sık iğne yapalım.

Tekrar trabzanlara devam edelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde dantel patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe