fbpx
Harika Hobi Sitesi

Dağ Çiçeği Tığ İşi Oya Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolay bir model olan dağ çiçeği tığ işi oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 Renk ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

İki tepe arası dağ çiçeği modeli için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. 1 zincir yapalım ve örümcek çekelim. Başına iki kez alıp 2 tığ battı atlayıp batalım. Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim.

3 zincir çekelim başına bir alıp araya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim. Tığın başına bir alıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim. Başına bir alıp girelim. Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim.

Bu şekilde 9 adet trabzan yapalım. Hemen yandaki tığ battıya batalım ve sabitleyelim. 4 zincir çekip yandaki tığ battıya girip kapatalım. Böyle bir yuva oluşturalım. 1 zincir yapıp örümcek çekelim. Başına iki kez alıp 2 tığ battı atlayıp girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp araya girelim. Bu şekilde toplamda 9 tanr trabzan daha yapalım. Yandaki tığ battıya batıp sık iğneyle sabitleyelim. 1 zincir çekip örümcek yapalım. Başına iki kez alıp 2 tığ battı atlayıp girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki çekelim. Yine 9 adet trabzan yapalım. Sonra farklı bir renge geçelim ve ipi sabitleyelim. 12 zincir çekelim ve ortadan kapatalım. Yarısını yuva yarısını da sap yapalım. 3 zincir çekip çevirelim. Düze dönüp başına bir alalım ve yuvaya girelim.

Önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 3 zincir çekelim başına bir alıp araya girelim. Önce bir sonra iki sonra iki ve sonra iki alalım. Oluşan çiçeği yuva içine sabitleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe