fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çöl Zambağı Lif Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere evinizde dekor olarak kullanabileceğiniz çöl zambağı lifin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • İpin kalınlığına göre tığ

Yapımı

Çöl zambağı lif yapımı için öncelikle beyaz iple 7 zincir çekerek başlayalım. İlk zincire batalım üç kere sararak fıstık yapalım ve kapatalım. 8 fıstık yapalım. İlk fıstığa batalım ve bir zincir çekelim.

Fıstıkların üstüne bir fıstık yapalım fıstığın tepesine bir tane daha yapalım. 1 zincir çekelim tepesine bir dibine bir fıstık yapıp ikisini bir toplayalım. Tepeye bir dibine bir yapalım ve çevirelim fıstık yapalım.

İkili fıstık toplayarak artırma yapalım.Toplam 8 yaprak yapalım ve kırmızı ipe geçelim. 7 zincir çekelim ilk zincire batalım. 1 zincir çekip fıstık yapıp kapatalım. Toplam 8 fıstık yapalım.

İlk fıstığa batalım ve fıstık yapalım. Tepeye bir dibine bir fıstık yapıp toplayalım. İkisini bir toplayalım ve çevirelim. Ardından tepeye dibine ve karşıya fıstık yapıp üçünü bir toplayalım.

Her sırada bir artıralım ve üzeri 5 sıra olunca eksiltme yapalım. 8 yaprak yapalım. Üçüncü kat için tekrar beyaz ipe geçelim. 6 zincir çekelim ilk zincire batalım. İlk fıstığın tepesine batalım ve artırma yapalım.

Katı yaptıktan sonra kırmıız ipe geçelim. İlmeği genişletip örümcek yapalım. 1 zincir ve örümcek yaparak devam edelim. Tepesine dolamadan batalım. Sıra sıra her yaprağı dikelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe