fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çok Şirin Örgü Kese Modelleri – Dantelden Kese Örnekleri

Örgü Kese Modelleri günümüzde kullanımı yok denecek kadar az miktardadır. Ve bunun tek açıklaması hayatımızda ilerleyen teknolojinin hızla gelişmesidir. Kese kâğıdı çok yaygın durumda iken de poşet kullanımı çok azdı. Sadece zengin alışveriş merkezleri gibi veya kurumsal olan yerlerde bulunmaktaydı. Poşetin çok az olduğu dönemler de manav, kasap, kuru yemiş gibi iş yerleri ürünlerinin hepsini müşterisine vermek için kese kâğıdı kullanırdı.örgü kese modelleri

Dantel Kese Örnekleri; normal yani standart kese kâğıtlarından hemen sonra geliştirilen dantel kese örneklerimiz ise tüm halkımıza dağılmadan sayısı yok denecek kadar azalmış durumdadır hatta hiç olmama ihtimalini de düşünmeliyiz. Artık günümüz de kese kâğıdı olsun. Dantel kese örneği olsun duvarlar da veya masalarda güzel görüntü olması için süs eşyası olarak da kullanılmaktadır.

Minik Kese, genellikle kuru yemiş tarzı küçük yiyecek veya ürün satan iş yerlerin de daha çok tercih edilmekteydi. Günümüz de evlerimiz de dükkânlarımız da ve hatta iş yerlerimiz de hala süs eşyası olarak kullanılmaktadır. İleride; kese kâğıdını hiç duymamış bir çocuğunuz olabilir ona anlatmayı unutmayın; aile bireyinden duyması kadar değerli bir şey yoktur bir çocuk için. Örgü İğnelik Yine günümüz de kullanılmamak ile sadece süs eşyası olarak kullanıldığı düşünülmektedir.

Dantel İğnelik, ise örgü iğneliği biraz daha gelişmiş ve modern tarzıdır. Genelde maddi durumu daha iyi olan evlerde dantel iğnelik, durumu zayıf olan ailelerde ise örgü iğnelik olurdu. Bu durum karşısında düşündüğümüz zaman, belki bir çoğumuz ne iğneliği ne de kese kağıdını duyamamış veya biliyor ama kendine yeni bilgiler katmış durumdadır.

Örgü kese modelleri resimli galeri

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe