fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çok Şirin Örgü Çocuk Beresi Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok şirin örgü çocuk beresi yapımı paylşacağım. Modeli isterseniz biraz büyülterek de kendinize göre yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 7 adet orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Çok şirin örgü çocuk beresi yapımı için ilk olarak 5 zinci,r çekelim ilk zincire sabitliyelim. 3 zincir çekelim halkanın içine trabzan yapalım. Trabzan sayımız toplam 10 tane trabzan olacak. 3 zincir çekelim olduğuz yere trabzan yapalım. Sıradaki terabzana da 2 kez batarak trabzan yapalım.

Bu sırada her trabzan 2 kez batarak trabzan yapalım. 3 zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım sıradaki trabzana 1 defa trabzan yapalım diğer trabzana 2 kez batarak trabzan yapalım. Bu sırayı da 1 tek 1 çift yapalım.

3 zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım 2 tane tek trabzan yapalım 1 tane çift trabzan yapalım. 2 tane tek trabzan yapalım 1 tane çift trabzan yapalım. Tekrar 2 tane tek trabzan yapalım 1 tane çift trabzan yapalım. Bu sırayı da böyle tamamlayalım. 3 zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım. 3 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım.

Tekrar 3 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. 3 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Tekrar 3 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim aynı yere trabzan yapalım. 4 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım.

Tekrar 4 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. 4 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Tekrar 4 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. 3 zincir aynı yere trabzan yapalım. 5 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım.

Tekrar 5 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. 5 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Tekrar 5 tane yan yana tek trabzan yapalım 1 tane tek trabzan yapalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Bu şekilde ilerleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe