fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çok Kolay ve Güzel Bere Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çok kolay ve güzel bere yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz kendiniz için isterseniz de çocuklarınız için de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Çok kolay ve güzel bere yapımı için ilk olarak 6 tane zincir çekelim. İlk zincire sabitleyelim. 3 zincir çekelim 1 dolayıp 2 defada çektğimiz trabzanlardan yapalım. Halkanın içine trabzanla dolduralım. Aralarda 1 zincir çekelim toplam 12 trabzan olacak. 1 zincir çekelim ilk boşluğa batarak 3 defa oluşan fısyık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim sıradaki boşluğa fıstık yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa fıstık yapalım. 1 zincir çekelim sıradaki boşluğa fıstık yapalım. Bütün boşluklara fıstık yaparak dolduralım. Fıstık arasına sabitliyelim 1 zincir çekelim 1 fıstık yapalım.

1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım kapatalım. 1 zincir aynı yuvaya 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim 1 yıva atlayıp diğer diğer yuvaya fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim tekrar aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim 1 yuva atlayıp diğer diğer yuvaya fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim tekrar aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim 1 yuva atlayıp diğer diğer yuvaya fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim tekrar aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim 1 yuva atlayıp diğer diğer yuvaya fıstık yapalım kapatalım.

1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim tekrar aynı yere 1 fıstık daha yapalım. 1 zincir çekelim 1 yuva atlayıp diğer diğer yuvaya fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yere 1 fıstık daha yapalım 1 zincir çekelim tekrar aynı yere 1 fıstık daha yapalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe