fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çok Kolay Örgü Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar bugün sizlere ne kolaymış diyeceğiniz örgü modeli yapımını paylaşacağım. Modelimizi istediğiniz modeller de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ

Yapılışı

Çok kolay örgü modeli yapımı için ilk olarak yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. Tığın başını dolamadan biraz tığımızı yükseltelim zincire batalım ilmek çıkaralım. Diğer zincire batalım ilmek çıkaralım. Diğer zincire geçelim ilmek çıkaralım yandaki zincire geçelim ilmek çıkaralım.

Diğer zincire geçelim ilmek çıkaralım yandaki zincire geçelim ilmek çıkaralım. Diğer zincire geçelim ilmek çıkaralım yandaki zincire geçelim ilmek çıkaralım. Diğer zincire geçelim ilmek çıkaralım yandaki zincire geçelim ilmek çıkaralım. Diğer zincire geçelim ilmek çıkaralım yandaki zincire geçelim ilmek çıkaralım. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.

En son ilmeği tığımızda bırakalım sıradaki ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Bu sırayı bu şekilde bitirelim. 1 zincir çekelim dönelim.

Sıradaki trabzana batalım ilmek çıkaralım diğer trabzana batalım ilmek çıkaralım. Sıradaki trabzana batalım ilmek çıkaralım diğer trabzana batalım ilmek çıkaralım. Sıradaki trabzana batalım ilmek çıkaralım diğer trabzana batalım ilmek çıkaralım. Tığımızda yer kalmayınca çıkaralım. Sıradaki trabzana batalım ilmek çıkaralım diğer trabzana batalım ilmek çıkaralım.

Sıradaki trabzana batalım ilmek çıkaralım diğer trabzana batalım ilmek çıkaralım. En son ilmeği tığımızda bırakalım sıradaki ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım.

Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Diğer ilmeğe batalım ikisini birden çıkaralım. Bu sırayı bu şekilde bitirelim. Bu şekilde modelimizin uzunluğuna göre devam edelim daha da ayrıntılı isterseniz videoya göz atabilirsiniz.<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe