fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çok Kolay Lif Modeli Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere göstereceğim çok kolay lif modelini sadece liflerde değil gelin şalı ve battaniye modellerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet lif ipi
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Çol kolay lif modeli yapımı için ipimize 130 tane zincir çekelim.Sıra sonuna gelince modelimizi uygulamaya başlıyoruz.

Bu sırada zincirlerin üzerine batarak ilmek çıkaralım toplam dokuz ilmek çıkaralım.Çıkardığımız sekiz ilmeği tığımızdan çıkarıp dokuzuncu ikmeği tığımıza geri alıp dörtlü fıstık yapalım.

Fıstığı zincire doğru yatırıp hizasına sabitliyelim tekrar burada toplamda dokuz ilmek çıkaralım sekiz ilmeği tığımızdan çıkarıp dokuzuncu ilmeği tığımıza geri alıp dörtlü fıstık yapalım.Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

Fıstık sayımız en olarak sekiz boyut olarakda oniki fıstık olacak.Kenar işlemine geçelim burada yapmamız gereken hem fıstık hemde örümcek yapıp kenarları düzgün ve şık durmasını sağlıyalım.

İpimizi hiç koparmadan bir zincir çekip bir örümcek yapıp iki zincir çekelim çektiğimiz zincire bataraj fıstık yapalım fıstığı kapatalım.

Tekrar fıstığın üzerine fıstık yaparak iki fıstığın üst üste gelmesini sağlayalım.Tekrar örümcek yapıp zincir çekelim yaptığımız işlemleri tekrarlıyalım.Bu şekilde kenar oyasını bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe