fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çiçekli Şal Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çiçekli şal örneğinin yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • 5 no tığ

Yapımı

Çiçekli şal yapımı için öncelikle 15 zincir çekelim. 6. nın başına dolamadan batalım. 4 zincir çekip çevirelim. Başına iki kez dolayıp üç defada çekelim. 2 kez dolayıp üç defa da çekerek üç tane trabzan yapalım.

4 zincir çekelim iki defa dolayıp trabzan yapalım. Toplam 3 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim dibine başına dolamadan batalım ve yaprak yapalım. Bu şekilde çiçeği oluşturalım.

Zincirin olduğu yere 4 tane sık iğne yapalım. Ardından 19 zincir çekelim ve çevirelim. Yaprağın ortasına batalım 5 zincir çekip çevirelim. İkinci zincire kutucuk yapalım.

5 zincir çekip çevirelim. Başına dolayıp bir defa dolayıp iki defada çekerek trabzan yapalım. 6 zincir çekelim ilk zincire başına dolamadan batalım. 4 zincir çekip çevirelim ve çiçek yapalım.

2 kez dolayıp üç defada çektiğimiz trabzanlar yapalım. Bu şekilde 3 trabzan yapalım. 4 zincir çekelim dibine başına dolamadan batalım. Kutucuğun içine başına dolamadan iki tane batalım.

5 zincir çekelim başına bir defa dolayıp iki defada çekerek trabzan yapalım. Sık iğne yaparak aşağı doğru inelim. Tekrar 19 tane zincir çekip devam edelim. İstediğiniz boyuta getirene kadar bu şekilde devam edin.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe