fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çiçekli Kare Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere çiçekli kare lif yapımını paylaşacağım

Malzemeler

  • 3 Farklı renkte ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Çiçekli kare lif yapımı için öncelikle 3 zincir çekelim ve ortadakine batarak üç defa sardığımız fıstık yapalım. Bu şekilde 20 fıstık yapalım. Tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım.

Tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım. Tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım. Tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım. Toplam 4 tane yapalım.

Diğer rengi alalım ve tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım. 3 tane daha üçlü fıstık yapalım. Tekrar beyaz ipe geçelim 1 zincir çekelim 4 tane üçlü fıstık yapalım ve tekrar mor renge geçelim. Mor renkle üç tane üçlü fıstık yapalım.

Böylece birinci sırayı tamamlayalım. Tepeye bir dibine bir karşıya bir fıstık yapıp üçünü bir toplayalım. Yaprak için yeşil ipi alalım ve tepeye bir dibine bir karşıya bir yapıp toplayalım. 1 zincir çekelim ve tekrar yeşil iple 1 fıstık yapalım. Beyaz ipe geçelim tepeye yeşil dibine beyaz karşıya beyaz fıstık yapıp toplayalım.

Mor renge geçelim bir üçlü fıstık yapalım. Yeşil renge geçelim batıp bir zincir çekelim tepeye dibine ve karşıya yapıp toplayalım. Beyaz ipe geçelim ve bu şekilde devam edelim. İstediğimizboyuta getirene kadar böyle devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe