Çiçek Motif Modelleri Ve Yapılışları

  • 29 Ocak 2016
  • Çiçek Motif Modelleri Ve Yapılışları için yorumlar kapalı
  • 77.972 kez görüntülendi.

Bugün sizlere çiçek motif modelleri ve yapılışları ile alakalı bol bol resim göstereceğim. Ayrıca sizin için en kolaylarından bir tanesini seçtik ve sizlere anlatmaya çalışacağız umarım beğenirsiniz. Öncelikle yapmamız gereken bir tığ ve istediğimiz renkte bir iplik bulmak. Daha sonra 6 zincir çekerek işleme devam etmeliyiz ama ilk zincire başına dolamadan batırınız sonra başına dolayarak ikisi bir arada çekilir ve birleştirerek 3 tane zincir daha çekilir ve 3’lü tırabzan yapılır.

çiçek motif modelleri ve yapılışları

çiçek motif modelleri ve yapılışları

Üçlü tırabzandan toplamda 4 adet olacak şekilde yapınız 3 zincir çekilip halkaya başına dolamadan batırılır ve bu şekilde çiçeğin yaprakları oluşturulmuş olur aynı şekilde 4 adet yaprak daha yaparak iç çiçeğimizi bitirmiş oluruz.

Şimdi yapmamız gereken bitirmiş olduğumuz iç çiçeğin 2 yaprağının arasından 7 adet zincir çekilir ve birinci yaprağın bitiminden arkasına. Başına dolamadan ikisi tek seferde çekilir, bütün yapraklarına bu işlemi yaparız ve yaprakların sayısı kadar zincir çekeriz.

çiçek motifi yapımı modelleri

çiçek motifi yapımı modelleri

3 adet zincir daha çekip başına dolayıp batırırız ve 3’lü tırabzan yaparız. Her küçük yaprağın arkasına büyük yapraklar yaparak işlemimizi bitiririz ve 2’li çiçek motifimiz hazır sizde kendi motifinizi kendiniz kolaylıkla bu şekilde yapabilirsiniz.

çiçek motifleri anlatımlı

çiçek motifleri anlatımlı

Tüm modelleri internet aracılığı ile bulup isteğinize göre seçmiş olduğunuz iplik ve renklerle farklı modeller de yapabilirsiniz. Oldukça basit bir dilde anlatmaya çalıştık umarız faydalı olur işinize yarar bizi takipte kalın…

çiçek motifi ve bere modelleri

çiçek motifi ve bere modelleri

çiçek motifi örnekleri

çiçek motifi örnekleri

çiçek motifi nasıl yapılır

çiçek motifi nasıl yapılır

çiçek motifi modelleri

çiçek motifi modelleri

çiçek motifi iğne oyası yapımı

çiçek motifi iğne oyası yapımı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.