fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çiçek Lif Yapımı

Merhaba hanımlar bugün size kolay çiçek lifin yapılışını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 3 Farklı orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Kolay çiçek lifin yapımı için ilk olarak sarı iple 8 tane zincir çekelim. İlk yaptığımız zincire batalım. 1 zincir çekip 4 defa saralım ve fıstığı kapatalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya 4 defa sarıp ikinci zincirimizi yapalım.

2 zincir çekelim dolayıp üçüncü fıstığı yapalım. Bu şekilde toplamda 9 tane fıstık yapalım. 1 zincir çekip ipi keselim. Turuncu ipimize geçip bir zincir çekelim. Yuvaya başına dolamadan batalım.

Bir zincir çekelim 4 defa sarıp fıstık yapalım ve kapatalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapalım. Kapatıp bir zincir çekelim ve sıradaki yuvaya batalım. Her yuvaya 2 fıstık yapalım.

Aralarda 2 zincir çekelim. Her yuvaya iki fıstık yaparak sıranın sonuna kadar gelelim. 1 zincir çekelim ve yuvaya fıstık yapalım. 2 zincir çekelim aynı yuvaya bir 4 kere sarıp ikinci fıstığı yapalım.

Tekrar aynı şekilde sonuna kadar gelelim. Yeşil ipe geçelim iki fıstık yaptığımız yerin ortasına batalım. 1 zincir çekelim 4 defa sarıp yine fıstık yapalım. Kapatalım ve aynı yere tekrar fıstık yapalım.

2 fıstık battığımız yerlere 2 fıstık yapalım. 18 tane çift fıstık yapalım. Böyle 8 sıra yeşilden örelim. Turuncu ipe geçelim ve yuvaya batalım. 3 zincir çekelim ilk tek sonra iki sonra iki şeklinde çekelim. 3 trabzan yapalım. Böylece çiçek yapalım. Lifimizin etrafını dolanalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe