fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çeyizlik Yelek Yapımı / Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yelek örnekleri yapımı paylaşacağım. Modeli ister çeyizlik isterseniz de hediyelik olarak yapablirsiniz.

Malzemeler

  • Angora ip
  • Tığ
  • Makas

Yapılışı

Çeyizlik yelek modelleri yapımı için ilk olarak yapacağımız boyuta göre zincir çekelim. Zincirin üzerine 2li trabzan yapalım. Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım.

6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım.

6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım.

6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Üst sıraya geçince 7 zincir çekelim zincir olan kısma belinden dolayarak sık iğne yapalım 3 zincir çekelim sık iğne olan kısma tramzan yapalım.

3 zincir çekelim zincir olan kısma belinden dolayarak sık iğne yapalım 3 zincir çekelim sık iğne olan kısma trabzan yapalım. Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım.

6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım. Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım.

Üst sııraya geçince 7 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına sık iğne yapalım. 6 zincir çekelim 5. trabzanın başına tığın başını dolamadan batalım. Bu şekilde bu sırayı tamamlayalım.

Üst sıraya geçince 7 zincir çekelim zincir olan kısma belinden dolayarak sık iğne yapalım 3 zincir çekelim sık iğne olan kısma tramzan yapalım. 3 zincir çekelim zincir olan kısma belinden dolayarak sık iğne yapalım 3 zincir çekelim sık iğne olan kısma trabzan yapalım. Bu şekilde istediğimiz boya gelene kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe