fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çeyizlik Oya Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çeyizlik oya modeli yapımı paylaşacağım. Modeli isterçeyizlik isterseniz de hediyelik olarak olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet oya ipi
  • Tığ
  • Makas
  • Çakmak

Yapılışı

Çeyizlik oya modeli yapımı için ilk olarak yazmamızın tığ battısını yapalım. Daha sonra orta boy trabzan yapalım tığı 2 kez dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 onra 2 sonra ve 2 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim trabzanın üzerine 10 tane trabzan yapalım 2. tığ battısına sabitliyelim.

10 tane zincir çekelim çevirelim ilk trabzanın tepesine sabitliyelim çevirelim. Zincirin olduğu kısmı sık iğne yapalım toplamda 6 tane sık iğne yapalım 3 zincir çekip kapatalım. 6 tane daha sık iğne yapalım. Dibine sabitliyelim.

Trabzan yapalım tığı 2 kez dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 onra 2 sonra ve 2 2 de çıkalım. 3 zincir çekelim trabzanın üzerine 10 tane trabzan yapalım 2. tığ battısına sabitliyelim. 10 tane zincir çekelim çevirelim ilk trabzanın tepesine sabitliyelim çevirelim.

Zincirin olduğu kısmı sık iğne yapalım toplamda 6 tane sık iğne yapalım 3 zincir çekip kapatalım. 6 tane daha sık iğne yapalım. Dibine sabitliyelim. Trabzan yapalım tığı 2 kez dolayalım 3. tığ battısına batalım önce 1 onra 2 sonra ve 2 2 de çıkalım.

3 zincir çekelim trabzanın üzerine 10 tane trabzan yapalım 2. tığ battısına sabitliyelim. 10 tane zincir çekelim çevirelim ilk trabzanın tepesine sabitliyelim çevirelim. Zincirin olduğu kısmı sık iğne yapalım toplamda 6 tane sık iğne yapalım 3 zincir çekip kapatalım. 6 tane daha sık iğne yapalım. Dibine sabitliyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe