fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çarpraz Zincir Patik Yapımı

Merhaba Hanımlar bugün de çapraz zincir görünümlü patik ile karşınızdayım.Yapımı oldukça kolay giden bu modeli yapmanızı tavsiye ederim.

Malzemeler

  • 2 tane patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Çarpraz zincir patik modeli yapılışı için ilk olarak 15 zincir çekip yapıp içine 13 adet trabzan yapalım. Üst sıraya gelince trabzanları karşılıklı olacak şekilde devam edelim. Üst sırada her trabzana bir defa batıyoruz sadece yan kısımlarda 2 şer tane arttırma yapıyoruz.

51 trabzan olana kadar artıralım. Küt olan patik ucundan yapıyoruz bu modeli. Diğer renge geçelim 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. 3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım.

3. trabzanın başına 3 tane trabzan yapalım. Bu sıraya bu şekilde devam edelim. Sıra sonunda renk değişimi yapalım. Bu sırada da yapmış olduğumuz trabzanların arasına batarak çarpraz görünüm sağlıyacağız.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde çarpraz zincir patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe