fbpx
Harika Hobi Sitesi

Çarpraz Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Merhaba hanımlar şimdi sizlere çarpraz örgü modeli nasıl yapıldığını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • İpinize uygun şiş

Yapılışı

Çarpraz örgü modeli için ilk olara şişimize ilmek atalım. Bir sıra normal olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım geri kalan ilmekleri ters olarak örelim. İlk ilmeği boş alalım. Sonraki 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım.

2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım.

2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. Bu sıra ilmek bitene kadar devam edelim. İlk ilmeği boş alalım 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım.

2 tanesini bir örerek alalım. Fazla sıkı oladan bu şekilde devam edelim. İlk ilmeği örmeden alalım geri kalan ilmekleri ters olarak örelim. İlk ilmeği boş alalım. Sonraki 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım.

2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım. 2 ilmek arasındaki boşluğa batıp karşıdan ip alalım örmeden alalım.

Bu sıra ilmek bitene kadar devam edelim. İlk ilmeği boş alalım 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. 2 tanesini bir örerek alalım. Modelimiz istediğiniz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edebilirsiniz.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe