Çarkıfelek Oyası Yapımı-İki Renkli Kurdeleden Çarkıfelek Oyası

  • 11 Ocak 2018
  • Çarkıfelek Oyası Yapımı-İki Renkli Kurdeleden Çarkıfelek Oyası için yorumlar kapalı
  • 764 kez görüntülendi.

Çarkıfelek oyası yapımı konusuna değindiğimiz bu yazımızda, iki renkli kurdeleden çarkıfelek oyası yapımını öğrenebilirsiniz. Anlatımlı videoyu izleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurdelen yapılmış olan çarkıfelek oyaları birçok farklı yerde kullanılabilecek olan güzel oya teknikleridir. Özellikle birçok üründe kullanılan, yazma gibi gün içerisinde kullanılan eşyalara işlenebilecek bir özellikte olması nedeni ile oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu nedenle birçok kişi iki renkli kurdeleden çarkıfelek oyası yapımı aşamaları merak etmekte ve uygulamak istemektedir.Çarkıfelek Oyası Yapımı

Kolay Bulunacak Ürünler İle Güzel OyalarÇarkıfelek Oyası Yapımı

İki renkten oluşması sebebi ile hem oldukça kolay bir şekilde bulunan kurdeleler yardımı hem de görsel olarak oldukça şık bir görünüm sağlaması ile çarkıfelek oyası yapımları birçok kadının ilgisini çekmektedir. Bu nedenle birçok kişi bu tekniğin nasıl yapıldığını merak eder.Çarkıfelek Oyası Yapımı

İki Farklı Kurdeleden Çarkıfelek Oyası Yapımı Aşamaları Nelerdir?Çarkıfelek Oyası Yapımı

İki farklı renk organze kurdele belirlenir. Bu renklerden birisi 20 cm boyunda ve birisi 15 cm boyunda oluşan iki farklı organze kurdele olmalıdır. İki kurdele uç kısımlarından birleştirilir ve uç kısımlardan çakmak ile birleştirilir. Kurdelenin uzun olan kısmından uç kısmı sivri şekilde ayarlanır. Makas yardımı ile kesilir. Daha sonra iğne ile alt taraftan geçirme sağlanır. Daha sonra göz kararı olacak şekilde sürekli iç taraf olacak şekilde iğneden geçirilir. Uzun ve kısa olan organze kurdeleler aynı şekilde işlem görür. Görünüş olarak soldan sağa doğru bir yayılma yapılır ve uç kısım iğnenin boşluğundan geçirilir.

Düzeltme işlemlerinin yapıldığı çarkıfelek oyasının arka tarafından yakma ve yapıştırma işlemi için çakmak yardımı sağlanır. Daha sonra evde bulunan ya da kolaylıkla bulunabilen küçük boncuk ya da çiçek gibi süslemeler ile çarkıfelek oyasına şık bir görünüm verilebilir. Orta tarafından batırılan iğne ile süslemenin sağlamlaşması sağlanır ve bu durum sağlamlaşana kadar devam edilir. Artan ip ile sağlam bir düğüm atılır ve sökülmesinin önüne geçilir. Bu kısma bir inci de geçirilir ve güzel bir görünüm de sağlanabilir. Böylelikle oya daha dikkat çekici olur.

Oldukça şık tasarımı olan iki renkli kurdeleden yapılmış çarkıfelek oyaları ile birçok eşyanın oyalanıp süslenmesi sağlanarak kullanıma hazır olması sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.