fbpx
Harika Hobi Sitesi

Cadı Süpürgesi İğneden Tığa Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere yazmalarınızda çok güzel duracak cadı süpürgesi tığ oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Filkete
  • 22 no tığ
  • İki renk oya ipi

Yapımı

Cadı süpürgesi tığ oyası yapımı için öncelikle ipi filketeye takalım. Alttan üste doğru ipin ucunu alıp kapatlaım ve sıkılaştıralım. Tüm iplerin altından girip ipin ucunu alalım. Dibinde bir zincir çekelim ve toplam 8 tane yapalım.

İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım. İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım. İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım. İpin altından girelim ipin ucunu alalım ve kapatalım. Altta belli olan yuvalardan girelim ipin ucunu alıp dibinde bir zincir çekelim.

Yandaki yuvaya girelim. İpi ucunu alalım dibinde bir zincir çekelim. Bu şekilde 8 tane ilmek toplayalım. İpin ucunu alalım ve iki kapatalım. İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım. İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım.

İlk yuvaya girelim ipin ucunu alalım dibinde bir zincir çekelim. Yandaki yuvaya girelim dibinde bir zincir çekelim 8 defa yapalım. Bu şekilde devam edelim. Yandaki yuvaya girelim.

İpi ucunu alalım dibinde bir zincir çekelim. Bu şekilde 8 tane ilmek toplayalım. İpin ucunu alalım ve iki kapatalım. İpin ucunu alalım iki ilmeği birden kapatalım. Modeli oluşturduktan sonra tığ battıya yaptığımız yaprakların üzerine sabitleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe