fbpx
Harika Hobi Sitesi

Burgulu Patik Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere burgulu patik yapımını anlatacağım. Bu modeli sadece patikler de değil istediğiniz bütün modelleriniz de kullanabilirsin

Malzemeler

  • 4 adet patiklik ip farklı renklerde
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Burgulu patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 43 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu model için. Diğer renge geçelim krem ipimizi kopartalım. 15 tane zincir çekelim en son battığımız trabzana batalım. Yanyana toplamda 12 trabzan yapalım. 15 zincir çekelim en son battığımız trabzana batalım.

Yanyana trabzanlarımıza devam edelim.Üst kısma geçince zincir çektiğimiz kısma 20 tane trabzan yapalım. 12 trabzan olan kısma aynı şekilde devam edelim. Zincir çektiğimiz kısma 20 tane trabzan diğer trabzanlara aynı şekilde devam edelim.

Üst kısma geçince ip değişimi yapalım. 15 tane zincir çekelim en son battığımız trabzana batalım. Yanyana toplamda 12 trabzan yapalım. 15 zincir çekelim en son battığımız trabzana batalım. Yanyana trabzanlarımıza
devam edelim.Üst kısma geçince zincir çektiğimiz kısma 20 tane trabzan yapalım. 12 trabzan olan kısma aynı şekilde devam edelim. Zincir çektiğimiz kısma 20 tane trabzan diğer trabzanlara aynı şekilde devam edelim. Model bu şekilde ilerleyerek istediğimiz boyuta getirelim.

Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe