fbpx
Harika Hobi Sitesi

Burgulu Örgü Bere Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere burgulu örgü bere yapımı paylaşacağım. Kış aylarımızın vazgeçilmezi olan bere modelini birde bu şekilde deneyin.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • Çengelli iğne
  • İğne

Yapılışı

Bere yapımı için ilk olarak 3 zincir çekelim ilk zincire batalım trabzan yapalım. Trabzanımızın olduğu kısma tekrar batalım trabzan yapalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Tekrar trabzan yapalım önce 1 sonra 2 sonra 2 de çıkalım. Bu şekilde trabzan yapalım. 96 tane trabzan olacak.

ilk baştaki trabzanın başına batarak birleştirelim. 2 zincir çekelim sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım.

Tekrar sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Bu şekilde lastik örelim. diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım.

2 zincir çekelim sıradaki trabzanın önden olana önden beline batarak trabzan yapalım diğer trabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım.

Tekrar sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Bu şekilde lastik örelim. diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım.

Tekrar sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Aynı şekilde sıradaki trabzanın önden beline batarak trabzan yapalım. Bu şekilde lastik örelim. diğertrabzanı arkadan beline dolarak trabzan yapalım. Bu şekilde modelimiz bu mantıkla ilerletelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe