fbpx
Harika Hobi Sitesi

Buğday Başağı Patik Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere buğday başağı patik yapımını paylaşacağım. Modeli isterseniz renkli olarakta yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Buğday başağı patik modelimiz ayakta çok şık ve zarif duran model. Bana göre her genç kızın çeyizinde de olması gerektiğini düşünüyorum. Modelimizin yapımı için ilk olarak İpimize beş zincir çekip halka şekli veriyoruz içerisine 13 trabzan yapalım üst sıraya her trabzana iki kez batıyoruz üst sıraya geçince bir tek bir çift batıyoruz üst sırada 4 tek trabzan 5. trabzana çift olarak batalım.

Üst sıraya geçince de trabzan sayımız 43 olacak. Daha sonra modeli uygulama kısmımıza geldik. 1 zincir çekip 1 atlayıp 3 de çıkacağımız trabzan yapalım. Aynı yere toplamda 3 trabzan yapalım 2 zincir çekip tekrar aynı yere 3 trabzan yapalım.

En son trabzanı 2 ilmek kalıyor tığın başını dolayıp 5. trabzanın başına trabzan yapalım 3 de çıkalım 3 de çıkarken bütün ilmekleri çekelim.Bu sırada bu şekilde ilerliyor. Üst sırada 1 zincir çekelim ilk trabzanın değil 2. trabzanın beline dolayıp 3 de çıktığımız trabzan yapalım. Yanında belden dolyalım trabzan yapalım. Ortaya 1 trabzan yapalım 2 zincir çakalim 1 trabzan yapalım aynı boşluğa sıradaki trabanın beline doayalım.

Sıradaki trabzanın beline dolyalım en son 2 ilmeği tığdan çekmeden sıradaki su taşın 2. trabzanın beline dolayıp 3 de çıktığımız trabzan yapalım. Yanında belden dolyalım trabzan yapalım. Ortaya 1 trabzan yapalım 2 zincir çakalim 1 trabzan yapalım aynı boşluğa sıradaki trabanın beline dolayalım.

Sıradaki trabzanın beline dolyalım en son 2 ilmeği tığdan çekmeden sıradaki su taşın 2. trabzanın beline dolayıp 3 de çıktığımız trabzan yapalım. Yanında belden dolyalım trabzan yapalım.

Ortaya 1 trabzan yapalım 2 zincir çakalim 1 trabzan yapalım aynı boşluğa sıradaki trabanın beline dolayalım. Sıradaki trabzanın beline dolayalım en son 2 ilmeği tığdan çekmeden diğer trabzanı yaparken aynı anda çekelim.

Buğday başağı patik modelimiz bı şekilde ilerliyor. İstediğimiz boyuta gelene kadar yapalım.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım. Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde buğday başağı patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe