fbpx
Harika Hobi Sitesi

Bot Patik Modeli / Ayrıntılı Anlatım

Merhaba hanımlar şimdi sizlere bot patik yapımı paylaşacağım. Modeli isterseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz.


Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Bot patik modeli yapılışı ilk olarak 15 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin üzerine 13 tane trabzan yapalım. Yaptığımız trabzanların karşılıklı olarak 13 trabzan daha yapalım. Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım.

Üst sıraya gelince her trabzana 1 defa batalım sadece sağ ve sol traftan 2 trabzana 2 defa batalım. Bu şekilde trabzan sayımız 48 olana kadar artırma işlemimizi yapıyoruz. Daha sonra 5 zincir çekelim 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 değil 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. trabzana batarak trabzan yapalım.

2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 değil 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 1 değil 2. trabzana batarak trabzan yapalım. 2 zincir çekelim 2. trabzana batarak trabzan yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

Üst sıraya geçince ilk kutuya 2 trabzan yapalım bir önceki dreğe önden beline dolayarak trabzan yapalım. Yandaki kutuya geçelim 2 trabzan yapalım bir önceki dreğe önden beline dolayarak trabzan yapalım. Yandaki kutuya geçelim 2 trabzan yapalım bir önceki dreğe önden beline dolayarak trabzan yapalım. Yandaki kutuya geçelim 2 trabzan yapalım bir önceki dreğe önden beline dolayarak trabzan yapalım

. istediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde dantel patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe