fbpx
Harika Hobi Sitesi

Boncuklu Yelpaze Tığ Oyası Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere boncuklu yelpazeler tığ oyasının yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • 2 renk oya ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Boncuklu yelpaze tığ oyası için öncelikle yazmamıza tığ battı yapalım. 10 zincir çekelim. Başladığımız noktaya kapatalım ve yuva oluşturalım. Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. Toplam 8 adet trabzan yapalım. Yuvaya girlim ve sık iğneyle kapatalım. 5 zincir çekelim başına iki kez alalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

Başına bir alalım araya girelim önce bir sonra iki sonra iki çekelim. 8 trabzan daha yapalım. Orta yuvaya girelim sık iğneyle sabitleyelim yaprakları bu şekilde oluşturalım.Toplam 4 yaprak yapalım. Yuvaya girelim ilmeğe iki adet zincir çekip genişletip çıkalım. Yuvaya girelim ilmeğe iki adet zincir çekip genişletip çıkalım.

Yuvaya girelim ilmeğe iki adet zincir çekip genişletip çıkalım. Yuvaya girelim ilmeğe iki adet zincir çekip genişletip çıkalım. 8 ilmek çıkaralım ve iki zincir çekip örümcek çekelim. İlmekleri çıkaralım ve boncukları alalım. 1 zincir çekelim 4 boncuğu kapatalım. 5 zincir çekelim yuvaya girelim 1 boncuk alıp tepesinde kapatalım.

6 zincir çekelim boncuk alıp kapatalım. 2 ilmeği alıp sabitleyelim. 1 zincir çekelim 4 boncuğu kapatalım. 5 zincir çekelim yuvaya girelim 1 boncuk alıp tepesinde kapatalım. 6 zincir çekelim boncuk alıp kapatalım. 2 ilmeği alıp sabitleyelim. Bu şekilde devam edelim ve boncukları ekleyelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe