Bolero Modelleri Ve Yapılışları

  • 11 Ocak 2016
  • Bolero Modelleri Ve Yapılışları için yorumlar kapalı
  • 7.735 kez görüntülendi.
bolero modelleri ve yapılışları

bolero modelleri ve yapılışları

Örgü örmeyi seven hanımlar bu yazı dizisinde sizinle bolero modelleri ve yapılışları hakkında zorlamadan örebileceğiniz kolay ve şık bir modeli ayrıntılı olarak anlatacağım. Dört numara şişle örülebilecek kalınlıktaki yünümüzle yetmiş ilmek başlayıp beş santim kadar bir ters bir düz model örüyoruz. Bu örgümüzün başlangıç kısmının kıvrılmaması içindir.

Otuz santim kadar düz örgü modeliyle devam ettikten sonra yaka oyuntusu oluşturmak için yirmi yedi ilmek örüp on altı ilmek kesiyor ve kalan yirmi yedi ilmeği de yine düz örüyoruz. Boleromuzun sırt kısmı oluştu. Örnekte verilen ölçü göğüs altı hizasına kadar uzanan kısa bir model içindir. Siz uzunluğu tercihinize göre değiştirebilirsiniz. Artık şişinizin her iki yakasında yirmi yedi ilmeklik parçalar kaldı bu parçalar boleromuzun ön kısmını oluşturacak.

Boleromuzun ön kısmını iki düz iki ters sekiz düz üç ters sekiz düz iki ters ve iki düz model örüp sekiz ilmeklik blokları saç örgüsü modeli yapacağız. Saç örgüsü modeli yapılışı: sekiz sıra kurgudaki gibi örüldükten sonra sekiz ilmeklik bloklara gelindiğide blok dört ve dört olmak üzere iki kısma ayrılır, sağ taraftaki dört ilmek sola sol tarataki dört ilmek sağa geçirilirve hepsi aynı şişte kalacak şekilde ilk önce oduğu şişe aktarılıp düz örgüyle örülür. Bu işlem her sekiz sırada sekiz ilmeklik bloklarda tekrar edilerek otuz santim örülür ve bu parça kapatılır. Aynı işemler şişte klan diğer kanadada ygulanarak örgü tamamlanır. Parçalar çapaz şekilde kenarları sırt parçasının kenarlarına denk getirilip bir karış kadar dikilir.Ölçüler 36 beden içindir.

örgü bolero anlatımlı

örgü bolero anlatımlı

örgü bolero motifi

örgü bolero motifi

örgü bolero şeması

örgü bolero şeması

tığ işi örgü bolero modeli

tığ işi örgü bolero modeli

Bir güzel konumuzun daha sonuna geldik hanımlar bizi takip etmeye devam edin.   Sitemizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki resimlere tıklayarak hesaplarımıza gidebilirsiniz veya sitemizin kısmından sosyal medya hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Instagram HesabımızFacebook HesabımızPinterest Hesabımız

Bu konudaki bonus videomuz ise “Zigzag Kurdeleden Gül Yapımı ” Hoşunuza gideceğiniz düşünüyorum.

Buyurun İzleyin Hanımlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.