fbpx
Harika Hobi Sitesi

Bebek Patik Modelleri Yapılışı

Özellikle kış aylarında bebeklerimizin ayaklarının sıcak olması bizim için çok önemlidir. Çeşitli bebek patik modelleriyle bebeğimizin hem şık olmasını hem de hastalıktan korunmasını sağlayabiliriz. Kolay patik modellerinin yanı sıra yapımı zor modeller de mevcuttur. Kolay modellerden bir tanesini anlatmak istenirse önce 4 numaralı şişle yirmi ilmek atarak başlanır.

kolay bebek patik modelleri ve yapılışı

kolay bebek patik modelleri ve yapılışı

On bir diş haraşo örüldükten sonra baştan altı ilmek kesilip diğer renk yün ipe geçilir. Ters tarafından on dört ilmek ters örüldükten sonra ilk renge geri dönülür. İki diş haraşo örüldükten sonra bu şekilde ikinci renkten dört dilim yapıldıktan sonra kesilen ilmek arttırılır.

bebek patikleri ve yapılışları

bebek patikleri ve yapılışları

On bir diş haraşo örülüp ilmekler kesilerek kapatılır ve ikiye katlanıp taban ve arka kısmı dikilir. Başka bir model de şöyle yapılmaktadır: patik on ilmekle başlar. Tabanı için otuz altı sıra haraşo örülür. Kenarlardan on sekizer ilmek alınır. Başlangıç kenardan on ilmek alınır. Toplam elli altı ilmek olur. Üçer kez dört tur ters ve ikişer tur düz örülür.

bebek patiği yapılışı anlatımlı

bebek patiği yapılışı anlatımlı

Burun kısmı için iki yandan sekizer ilmek kesilir ve geriye toplam kırk ilmek kalır. Kalan ilmeklerle üç tur düz örülür. Dördüncü turda delik açmak için iki düz, bir dolama, iki düz birlikte örülmek kaydıyla bu şekilde tekrarlanır. Yirmi iki tur düz ördükten sonra kapatılıp deliklerden kurdele veya ip geçirilir. Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin!

kolay bebek patik örnekleri ve yapılışı

kolay bebek patik örnekleri ve yapılışı

bebek patiği örnekleri

bebek patiği örnekleri

 

Sitemize her gün yeni konular eklenmektedir  Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki resimlere tıklayarak hesaplarımıza ulaşabilirsiniz.

Instagram HesabımızFacebook HesabımızPinterest Hesabımız

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe