fbpx
Harika Hobi Sitesi

Balıksırtı Patik Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar saç örgü modeli patik yapımı ile karşınızdayım. Bu gösterişli patiği yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ
  • Makas

Yapılışı

Balıksırrtı patik modelimize ilk olarazincir çekerek başlıyoruz. İpimize beş zincir çekip halka şekli veriyoruz içerisine 13 trabzan yapalım üst sıraya her trabzana iki kez batıyoruz üst sıraya geçince bir tek bir çift batıyoruz üst sırada trabzan sayısı 46 trabzan olana kadar arttıralım. 6.sırada modeli uygulayalım.

Model kısmımız da bir zincir çekip üçüncü trabzana batalım tam ortaya su taşını yapıp bir zincir çekip tekrar üçüncü trabzana batalım. Üst sıradada aynı işlemi yapalım.

Üst sıraya geçince sekiz zincir çekip bir önceki değil onunda alt kısmına batalım. Çektiğimiz zincirin üzerenine onbir tane çakma trabzan yapalım.Modelimizin normal trabzan olan kısımlarını aynı şekilde devam edelim.

Trabzanları yaptıkdan sonra modelimizin olduğu kısma aynı şlemi uygulayalım.İstediğimiz boyuta gelene kadar modelimizi bu şekilde tekrarlıyoruz sadece orta kısma gelince bu şekilde diğer trabzan olan kısımlara trabzan olarak devam edelim.

Sırada topuk kısmımız için sağ ve sol taraftan eşit sayıda trabzan ayıralım. Ortada kalan 6 veya 7 trabzanı sık iğne olarak devam edelim. Üst kısma geçince sık iğne olan kısmı 3 er 3 er toplayalim. Daha sonraki sırada açık kalan kısmı sık iğne ile kapatalım.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe