fbpx
Harika Hobi Sitesi

Balıksırtı Patik Modeli Videolu Anlatım

Merhaba hanımlar bugün sizlere balıksırtı modelinden patik yapımını paylaştım. Bu modeli her türden elişileriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Balıksırtı patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 48 olacak.

Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli.Üst sıraya geçelim 1 zincir alıp 2. trabzandan itibaren aynı yere 3 trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 tane daha trabzan yapalım aynı yere. 1 zincir çekelim 3. trabzana batalım 2 tane yanyana trabzan yapalım.

2 zincir çekip 3 tane daha trabzan yapalım aynı yere. 1 zincir çekelim 3. trabzana batalım 2 tane yanyana trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 tane daha trabzan yapalım aynı yere. 1 zincir çekelim 3. trabzana batalım 2 tane yanyana trabzan yapalım.

Bu şekilde diğer kısımları trabzan olarak devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe