fbpx
Harika Hobi Sitesi

Balıksırtı Modelinden Patik Yapımı

Herkese merhaba bugün sizlere balıksırtı modelinden patik yapımını paylaştım. Bu modeli her türden el işileriniz de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Balıksırtı modelinden patik yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 55 olacak.

Fazla ilmek oldu düşünmeyin model kendini toparlıyor. 7 zincir çekip 4. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekip başını dolayıp 3. trabzana batalım. 1 zincir çekip 2. trabzanına batalım.

7 zincir çekip 4. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekip başını dolayıp 3. trabzana batalım. 1 zincir çekip 2. trabzanına batalım. 7 zincir çekip 4. trabzanın başına batalım. 4 zincir çekip başını dolayıp 3. trabzana batalım. 1 zincir çekip 2. trabzanına batalım.

Bu sıra bu şekilde devam ediliyor. Diğer renge geçelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde balıksırtı modelinden patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe