fbpx
Harika Hobi Sitesi

Baklava Dilimli Patik Modeli Ayrıntılı Anlatım

Merhaba arkadaşlar bugün baklava dilimli patik modeli ile karşınızdayım. Modeli iste çeyizlik olarak istersenizde hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet patiklik ip
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Baklava dilimli patik modeli yapılışı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 51 olacak. Üst sıraya geçince yanyana 5 trabzan yapalım 6. trabzana 2 kez batalım. 5 tane trabzan tek olarak 6. trabzana batınca tekrar aynı yere bir daha batalım.

Aralar da 1 zincir çekelim. Bu sırayı bu şekilde devam edelim. Üst sıraya geçince yanyana olan 10 trabzanın baştan ve sondan 2 trabzan bırakarak devam edelim. 1 zincir çekelim ortadaki boşluğa 2 trabzan yapalım. 1 zinir çekip baştan ve sondan 2 trabzan bırakarak devam edelim. 1 zincir çekelim ortadaki boşluğa 2 trabzan yapalım.

1 zinir çekip ortaya 2 tane trabzan yapalım. Modelimizin baklava şeklini yavaş yavaş almaya başladı. Biraz daha bu mantıkla devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.

Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde baklava dilimli patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe