Aslı Enver Beresi Modeli-2018 Farklı Örgü Modelleri

Aslı Enver Beresi, 2018 örgü modelleri içinde en çok merak edilen bereler arasındadır. Günümüz dizilerinde, ünlülerin pek çok örgü modelini tercih ettiğini görüyoruz. Ancak bu modelleri bulmakta oldukça zorlanırız. Mağazada gördüğümüz zaman ise oldukça pahalı fiyatlarda olan bereler, atkılar ile karşılaşırız. Bizde bu yazımızda, oldukça merak edilen Aslı Enver beresi modelini sizlerle paylaşacağız. Aslı Enver Beresi

Aslı Enver Beresi ModeliAslı Enver Beresi

Merak ettiğiniz bütün yönleriyle sizler için ünlü beresi modeli konusuna değindik. İstanbullu Gelin dizisinin Süreyya rolünde oynayan, dizinin sevilen oyuncusu Aslı Enver’in beresinden bahsedeceğiz. İstanbullu Gelin dizisinin 2. bölümünde Aslı Enver’in taktığı berenin yapılışını anlatacağız. Örme yöntemlerini takip ederseniz, kolaylıkla sizlerde bu bere modelini evinizde yapabilirsiniz.

Aslı Enver Beresi Modeli İçin Gereken MalzemelerAslı Enver Beresi

Oldukça kolaylıkla temin edebileceğiniz 3 numaralı bir şişe ihtiyacınız var. Eğer evinizde 3.5 numara şiş varsa, bu da Aslı Enver Beresi Modeli için yeterli olacaktır. Yün çeşidi olarak ise, orta kalından daha az kalınlıkta bir yünü tercih etmelisiniz. Bere için ne çok kalın ne de çok ince bir bere yapacağız.

Aslı Enver Beresi Nasıl Yapılır?Aslı Enver Beresi

Aslı Enver beresi modeli için 3 numara şişi temin ettiyseniz, örme işlemine başlayabiliriz. 86 ilmek ile başlayacağımız örgü modelinde, 2 tera ve 2 düz lastik ile örmeye başlayın. Ardından 16 sıra örgü örmeniz gerekiyor. Sonrasında 1 sıra ters örerek, esas modelimizi ortaya çıkartabiliriz.

İlk Sıra İçin: 3 numaralı şiş yardımıyla, 3 ters ve 1 düz ilmeği örmeye başlamadan üstüne ip dolayın. Boşa aldıktan sonra 3 ters örmeye devam edin.

İkinci Sıra İçin: Örgünün tersi için 3 ters ördüğümüz kısmın ortasında yer alan ilmek, düz olarak alınmalıdır. Düz alınarak üzerine ip dolandıktan sonra boşa alın. Önceki sırada dolanan ilmek ortada olacak biçimde 3 ters örerek devam edin.

Bu örnek, her iki kısımda da aynı işlem sırası ile devam etmelidir.

Aslı Enver Beresi Kesme Kısmı

İlk Sıra İçin: 25 cm boyunda tam bir lastik yapın. Daha sonrasında 20 cm kadar örmeye devam edin. Örgünün tersinde ise kesme yapılmaya başlanacaktır. 1 düz ve 1 ters ilmek birlikte alınacak şekilde 2 ters örülmelidir. 1 düz ve 1 ters ilmeği tekrar birlikte alarak 2 ters daha örün.

İkinci Sıra İçin: Örgünün düz tarafı için 1 düz 2 tersi kesin, bu işlemi tekrarlayın.

Üçüncü Sıra İçin: 2 ilmeği bir kesin, bu işlemi tekrarlayın ve iğne ile toparlayın. Yan kısımlarından sırayı izleyerek tekrarlayın. Örme işlemini bitirdiğinizde, berenin en tepesine bir ponpon yaparak örgüyü tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.