fbpx
Harika Hobi Sitesi

Ara Dantel Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere ara dantel modelinin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpinize uygun tığ

Yapımı

Ara dantel modeli için öncelikle 12 zincir çekelim. Geriye dönüp dibindekine batalım. Sık iğneyle kilitleyelim. Bir sık iğne yapalım dördüncüye sık iğneyle batalım ve kilitleyelim.

3 zincir çekelim dördüncüye sık iğneyle kilitleyelim. Bir zincir çekip çevirelim. Dibine sık iğneyle tekrar kilitleyelim. 1 zincir çekelim tepesine iki kez saralım ortaya iki kez batalım tekrar iki kez saralım aynı noktaya batıp tek seferde çıkalım.

3 zincir çekelim tepeye iki kez alalım ortaya iki kez batalım tekrar iki kez saralım aynı noktaya batıp tek seferde çıkalım. 3 zincir çekelim tepeye iki kez alalım ortaya iki kez batalım tekrar iki kez saralım aynı noktaya batıp tek seferde çıkalım.

5 kez bu işlemi yapalım. Bir zincir çekelim sık iğneyle battığımız yere batalım. Bir zincir çekelim çevirelim aynı yere sık iğneyle sabitleyelim. 7 zincir çekelim ikinci araya sık iğneyle batalım ve kilitleyelim.

3 zincir çekelim aynı yere girip kilitleyelim. 3 zincir çekelim tepeye iki kez alalım 4 seferde çıkaralım. 1 zincir çekip çevirelim. Aynı şekilde istediğimiz boyuta getirene kadar devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe