fbpx
Harika Hobi Sitesi

Anahtarlık için Örgü Mini Patik Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere anahtarlık için örgü mini patik yapımı paylaşacağım. Modeli ister kendiniz için isterseniz de hediyelik olarak yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 adet orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas
  • İğne

Yapılışı

Anahtarlık için örgü mini patik yapımı için ilk olarak sihirli halka yapalım. 1 zincir çekelim içine 6 tane sık iğne yapalım. İpin uç kısmını çekelim. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım diğer trabzana geçelim orya tek trabzan yapılım. Yani 1 tek 1 çift şeklinde devam edelim.

İp değişimi yapalım sıradaki trabzan batalım bu sırada artırma eksiltme yapmadan devam edelim. Sarı ipe geçelim 4 adet trabzan yapalım. Sarı ipimizle sadece 4 adet olacak ipimiiz kopartalım. Diğer ipimizle devam edelim.

Her sıraya 1 defa batarak patiğimizi bitirelim. 1 zincir çekelim içine 6 tane sık iğne yapalım. İpin uç kısmını çekelim. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım diğer trabzana geçelim orya tek trabzan yapılım. Yani 1 tek 1 çift şeklinde devam edelim.

İp değişimi yapalım sıradaki trabzan batalım bu sırada artırma eksiltme yapmadan devam edelim. Sarı ipe geçelim 4 adet trabzan yapalım. Sarı ipimizle sadece 4 adet olacak ipimiiz kopartalım. Diğer ipimizle devam edelim. Her sıraya 1 defa batarak patiğimizi bitirelim.

1 zincir çekelim içine 6 tane sık iğne yapalım. İpin uç kısmını çekelim. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım diğer trabzana geçelim orya tek trabzan yapılım.

Yani 1 tek 1 çift şeklinde devam edelim. İp değişimi yapalım sıradaki trabzan batalım bu sırada artırma eksiltme yapmadan devam edelim. Sarı ipe geçelim 4 adet trabzan yapalım. Sarı ipimizle sadece 4 adet olacak ipimiiz kopartalım. Diğer ipimizle devam edelim. Her sıraya 1 defa batarak patiğimizi bitirelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe