Amigurumi Oyuncak Örnekleri Resimli Galeri

  • 12 Ağustos 2016
  • Amigurumi Oyuncak Örnekleri Resimli Galeri için yorumlar kapalı
  • 219.067 kez görüntülendi.

Amigurumi oyuncak örnekleri yaratıcılık geliştiren harika bir yoldur. Düzenli bir işe sahip olmayan ve bol bol vakitleri olan kimseler hem kendileri için hem de çocukları için amigurumi yapımı oyuncaklar ile fayda sahibi bireyler olabilirler. Amigurumi oyuncak nedir? Örgü aletleri ve birkaç çeşit ip kullanılarak yapılan gerek örgü bebek gerekse hayvan figürleri ya da kişilerin yaratıcılıklarına bağlı figürler kullanılarak oluşturulan oyuncaklardır.amigurumi toys-3

Ancak bilinmelidir ki amigurumi oyuncaklarla da temel malzeme olarak ip kullanıldığı için henüz 2 yaşına gelmemiş bebekler de tehlike arz edebilir. Çünkü bebekler pika dönemi denilen aşamadan geçmektedirler. Pika nedir? Yetişkinler ellerine aldıkları nesneleri elleri vasıtasıyla inceleyip kontrol ederken bebekler ağızları ile nesneleri incelemektedirler.

Dolayısıyla amigurumi bu oyuncakların yapımında temel malzeme olarak ip kullanılması bebeklerin oyuncakları oynadıkları esnada ağızlarına götüreceklerinden dolayı iplerin kopması nedeniyle bebeklerin ağız yoluna kaçması da kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple 2 yaş itibariyle bebeklerin bu oyuncakları oynamasına müsaade edilebilir.

Amigurumi bebek yapımına ilişkin örnek teşkil edilmesi bakımından 2,5 numara tığ ve birkaç renkten oluşan kişilerin zevkleri doğrultusunda ipler kullanılabilir. Amigurumi bebek yapımında bu temel malzemeden ziyade bebek de oynar göz kullanılması çocukların dikkatini çekmesi açısından gereklidir.amigurumi salyangoz

Genellikle amigurumi bebekler kafadan başlanarak örülmeye başlanmaktadır.  Genel olarak amigurumi oyuncaklar yapıları itibariyle ve kullanılacak olan çeşitli malzemeler ile çocukların dokunma duyularına sesleneceğinden çocuklar da dokunma duyusunun geliştirilmesi adına doğru bir seçim olacaktır.

Amigurumi oyuncak örnekleri resimli galerimiz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe

Sunucu Seo ve Site Optimizasyonu Geliyoo E-Ticaret Sitesi E Ticaret Tarafından sağlanmaktadır.