fbpx
Harika Hobi Sitesi

Altıgen Çanta Yapılışı (Hexagonal Bag Construction)

Merhaba örmeyi seven hanımlar şimdi sizlere altıgen çanta modelinin yapılışını anlatacağım.

Malzemeler

  • Polyester ip
  • Çanta sapı
  • 7 numara tığ
  • Fermuar

Yapılışı

Altıgen çanta için ilk olarak sihirli halka yapalım. İçine 5 tane sık iğne yapalım. 6. sık iğneyi bağlayarak oluşturmuş olacağız. İlmeğin içinden örgümüzü geçirelim V şeklinde gözüken ilmeğe batalım.

İpimizi çekelim. Aynı yere tekrar batalım bu sırada her ilmeğe çift olarak batalım. Örgümüzün içinden ipi geçirelim. Üst sıraya geçmiş olduk. Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım.

Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım. Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım. Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım.

Bu şekilde devam edelim. Sırayı hep aynı şekilde bağlıyoruz. Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım. Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım.

Çift ilmeğin ilkine çift batalım yanındakine tek batalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Modelimiz altıgen şeklini alana kadar bu şekilde devam edelim.

Bu yaptığımız parçadan aynı şekilde bir daha yapalım. Birleştirme işlemimizi de yaptıktan sonra fermuar dikelim. Sapları da ayarladıktan sonra çantamız kullanıma hazır.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe