fbpx
Harika Hobi Sitesi

4 Yapraklı Yonca Dantel Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere 4 yapraklı yonca dantelin yapımını paylaşacağım.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • İpe uygun tığ

Yapımı

Dört yapraklı yonca dantel yapımı için öncelikle 7 zincir çekip kilitleyelim. 4 zincir çekip tepeye bir saralım ve üçte çıkaralım. 4 zincir çekip yükselelim ve tekrardan kilitleyelim.

4 zincir çekelim ve tığın üzerinde tutup 4 trabzan oluşturalım. Toplam 5 trabzan yapalım. Böylece çiçeğin ortasını oluşturalım. 20 zincir çekelim ve çiçeğin tam ortasına batıp kilitleyelim.

5 zincir çekelim tepeye bir sarıp üçüncü trabzanda çıkalım. 5 zincir çekip çevirelim ve iki kere de çıkaralım. 11 zincir çekelim 3 tane kalacak şekilde ayarlayalım.

Yukarı kadar böyle çıkalım ve çevirelim. 4 zincir çekelim aşağı inip kilitleyelim. 4 zincir çekelim aşağı inip kilitleyelim. 4 zincir çekelim aşağı inip kilitleyelim.

Bu yoncayı da bu şekilde tamamlayalım. Üçüncüye batalım ve yükselelim. 26 tane zincir çekelim ve yedinciye batıp kilitleyelim. Trabzan yaptıktan sonra çevirelim.

4 zincir çekelim ve 3 trabzan yapalım. Karenin tam ortasından geçirip kilitleyelim. 2 trabzan yapalım ve 4 zincirle aşağı inelim. İlk sıramız oluşmuş oldu bu şekilde istediğiniz boyuta getirene kadar yoncaları artırarak devam edelim.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe