fbpx
Harika Hobi Sitesi

3D Kalpli Patik Yapımı

Merhaba örgücü hanımlar bugün sizlerle 3d kalpli patik yapımını anlatacağım. Sizler için iplik koparmadan yapabileceğiniz 3 boyutlu yani sanki üzerine sonradan dikilmiş gibi görünen kalp motifleri olan bu örneği hazırladım.

Malzemeler

  • İstediğiniz kadar patiklik ip kullanabilirsiniz
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Kabartmalı fıstıklı patik modeli yapılışı için ilk ipimize 15 zincir çekip içine 13 adet trabzan yapalım. Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.

Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 43 olacak. Patik ucu küt olandan yaptım bu modeli. Diğer renge geçelim ve yan kısımda itibaren modeli kurmaya başlıcaz. 5 zincir çekip 4. zincirin üzerine sık iğne yapalım.

Yanyana 4 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekip arkasını çevirelim ilk olarak 1 sık iğne 2. sine çakma trabzan 3. süne trabzan yapalım 4. süne üçde çıkacağımız trabzan yapalım bu işlemi 4 kez yapalım. 3 zincir çekelim 3 tane trabzan yapalım .Yanına trabzan yanına çakma trabzan yanına sık iğne yapalım.

En son yaptığm trabzandan itibaren 10 tane trabzan yapalım. 5 zincir çekip 4. zincirin üzerine sık iğne yapalım.Yanyana 4 tane sık iğne yapalım. 1 zincir çekip arkasını çevirelim ilk olarak 1 sık iğne 2. sine çakma trabzan 3. süne trabzan yapalım 4. süne üçde çıkacağımız trabzan yapalım bu işlemi 4 kez yapalım. 3 zincir çekelim 3 tane trabzan yapalım .Yanına trabzan yanına çakma trabzan yanına sık iğne yapalım.

Modelimizi bu şekilde istediğimiz boyuta gelene kadar devam edelim. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.

<
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe